İSG Haberleri

Avukattan ilk yardım dersi

Nedir bu işler diyenlere gelsin, nerde işimize yarayacak bunlar diyenlere gelsin bu haber…

Arkadaşı görünce şok geçirdi
TAKSİM’de yolun karşısına geçmeye çalıştığı sırada bir aracın çarpması sonucu yaralanan üniversite öğrencisi Gizem Çakır’ın yardımına, cadde üzerinde iş yeri bulunan kadın avukat koştu.İlk yardım sertifikası olduğunu söyleyen avukat, yaralıya kimsenin dokunmasına izin vermedi ve yaralının bilincinin kapanmaması için çaba harcadı. Gizem Çakır, daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Kaza, saat 13.30 sıralarında Mete Caddesi’nde meydana geldi. İddialara göre, Gezi Parkı’ndan çıkıp Atatürk Kültür Merkezi yönüne gitmeye çalışan üniversite öğrencisi Gizem Çakır’a, Taksim yönüne giden Bayram Şahin’in kullandığı minibüs çarptı. Kaza sonrası yola savrulan Gizem Çakır’ın burun ve ağız bölgesinde kanama oldu. Bu sırada cadde üzerinde iş yeri bulunan bir avukat, Gizem Çakır’a yardıma koştu. Olay yerinde bulunanlardan ambulans çağırmalarını isteyen avukat, ilk yardım sertifikası olduğunu belirterek yaralının elini tuttu. Gizem Çakır’a durumuyla ilgili bilgi veren ve kesinlikle uyumaması gerektiğini söyleyen avukat, zaman zaman da çevredekilerden yaralının başından uzaklaşmalarını istedi.

AİLESİNE TELEFONLA BİLGİ VERDİ

Taksim’e bir dakikalık mesafede olmasına rağmen olay yerine ambulansın gelmesi gecikince, Gizem Çakır’dan izin alarak telefonuyla olayı bir arkadaşına bildiren avukat, daha sonra çalan telefona da baktı. Genç kıza ailesinin aradığını ve durumu hakkında bilgi vereceğini söyleyen avukat, konuştuğu kişiye, “Kızınıza bir araç çarptı ancak durumu iyi. Sadece burnu kanıyor. Birazdan hastaneye kaldırılacak. Ayrıca olay yerine Ayşegül isminde bir arkadaşı geliyor” diye bilgi verdi.

haberin devamı için dha…

Özkan ARSLAN/İSTANBUL,(DHA)
 

Barış Büyükterzi

İş güvenliği uzmanlığına 3 Ocak 2011 tarihinde başladım, halen devam etmekteyim. Bunun yanında asbest söküm uzmanlığı, lpg sorumlu müdürlük ve ilkyardım eğitmenliğim bulunmaktadır. Atölye OSGB, ilkyardım eğitim merkezi ve sağlık laboratuvar şirketlerinin kurucusuyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu