Tanıtım Yazısı

İlkyardım Eğitimi nedir? Nereden alınır?

 

[symple_button url=”http://www.atolyeilkyardim.com/iletisim/” color=”red” size=”default” border_radius=”3px” target=”self” rel=”” icon_left=”” icon_right=””]EĞİTİM ALMAK İÇİN BURAYI TIKLAYIN[/symple_button]

 

İlkyardım nedir?

İlkyardım bilgisine sahip kişilerin, hayati  tehlike oluşturan durumlarda sağlık görevlileri müdahale edinceye kadar,hasta yada yaralının canlı kalması veya durumun kötüleşmesini önlemek amacı ile,mevcut imkanları kullanarak olay yerinde yaptıkları ilaçsız uygulamalardır.

İlkyardım eğitimleri ne kadar sürer?

Eğitimler toplamda 16 saat (2 gün ) olarak yetkilendirilmiş ilkyardım eğitim merkezleri tarafından ve yetkilendirilmiş sağlık personellerince verilir.

İlkyardımcı sertifikası geçerlilik süresi ne kadar?

İlkyardımcı sertifikası geçerlilik süresi 3 yıldır.Sürenin bitmesine yakın 1 günlük güncelleme eğitim alarak kişiler sertifikalarını tekrar 3 yıl süreyle yenilemiş olurlar.

İşyerinde ilkyardımcı personel bulundurma zorunluluğu

İş sağlığı ve güvenliği kapsamında az tehlikeli işyerlerinde, her 20 çalışan için 1 ilkyardımcı tehlikeli işyerlerinde, her 15 çalışana kadar 1 ilkyardımcı çok tehlikeli işyerlerinde, her 10 çalışana kadar 1 ilkyardımcı bulundurması zorunludur.

İlkyardımcı sertifikası nerelerden alınır?

İl sağlık müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş özel ilkyardım eğitim merkezlerinden alınabilir.

İlkyardımcı sertifikasını kimler alabilir?

18 yaşını doldurmuş en az okur yazarlık düzeyinde olan herkes alabilir.

Barış Büyükterzi

İş güvenliği uzmanlığına 3 Ocak 2011 tarihinde başladım, halen devam etmekteyim. Bunun yanında asbest söküm uzmanlığı, lpg sorumlu müdürlük ve ilkyardım eğitmenliğim bulunmaktadır. Atölye OSGB, ilkyardım eğitim merkezi ve sağlık laboratuvar şirketlerinin kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu