İş güvenliği

İsg Çalışma süre ve fiyat hesaplama excel 2016

Bildiğiniz gibi 2016’da çalışma süreleri değişmekte, bende kolaylık olsun diye tüm personellerin çalışma sürelerini hesaplayan, fiyatları yazmanız halinde fiyat hesabı da yapan excel tablosu yaptım.

İndir kısmından indirebilirsiniz.

Neler var tabloda;

 • İş Güvenliği Uzmanı çalışma süresi hesaplam
 • İşyeri Hekimi çalışma süresi hesaplama
 • Diğer sağlık personeli çalışma süresi hesaplama
 • Diğer sağlık personeli hesabında yönetmelikteki sayılar kullanıldı ve eğer fonksiyonu kullanılarak hesaplandı.
 • Fiyat hesaplama
 • Toplu hizmet bedelleri hesaplama

2016’da geçerli olacak süreler ile hesaplama yapılmaktadır.

Resimde görüldüğü gibi bi küçük reklam içermektedir.

 

Excel sayfası kilitlidir, sadece değiştirilmesi gereken kısımlar kilitli değildir. Fiyat ve çalışan sayısı kısmında kilit yoktur.

Fiyat hesabında saatlik ücretinizi ve çalışan sayınızı yazarsanız otomatik hesaplanmaktadır.

İşinize yararsa ne mutlu. Kalın sağlıcakla…

Barış Büyükterzi

İş güvenliği uzmanlığına 3 Ocak 2011 tarihinde başladım, halen devam etmekteyim. Bunun yanında asbest söküm uzmanlığı, lpg sorumlu müdürlük ve ilkyardım eğitmenliğim bulunmaktadır. Atölye OSGB, ilkyardım eğitim merkezi ve sağlık laboratuvar şirketlerinin kurucusuyum.

İlgili Makaleler

10 Yorum

 1. Ellerine sağlık çok güzel olmuş.Ben B sınıfı iş güvenlik uzmanıyım 01 Ocak tarihinden itibaren bireysel olarak çalışmayı düşünüyorum. Benim sormak istediğim belirlediğiniz uzman saat ücretleri 2016 yılında uygulamayı düşündüğünüz fiyatlar mı ? Tehlikeli ve çok tehlikeli de asgari ne kadar saat ücreti verelim. Fiyatlarda olazsa olmaz rakam nedir.? Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar İyi Çalışmalar.

  1. Merhaba, teşekkür ederim. Yazdığım fiyatlar formül bozulmasın diye, herhangi bri değeri yoktur. Şuana kadar kimseye fiyat söylemedim, keşke fiyat belirlensede bizde rahat etsek.. Herkes bütçe yönetimine göre fiyatlandırıyor, kimi kimi saat ücreti 15 tl kimi 50 tl vermekte, ama şöyle söyleyebilirim doktor saat ücreti bile ihalelerde 40 tl ye kadar düşen osgb ler var.

 2. teşekkürler,elinize ve emeğinize sağlık.Ben de bireysel çalışan bir iş yeri hekimiyim.2016 yılı için yeni sözleşme yapacağım işyerimle ama saat ücreti konusunda net bir rakam olmaması can sıkıcı bir konu. OSGB ler işyeri kapmak için inanılmaz düşük rakamlar telaffuz ediyorlar.Keşke sizin tablodaki rakamlar geçerli olsa.

  1. Teşekkür ederim, tablodaki rakamlar sadece formül bozulmasın diye yazdım, evet osgb’ler düşük rakam veriyorlar fakat suç sadece osgb’lerde değil ki orada çalışan bizler bu kadar düşük rakamlara çalışmasak, maaş ödemeyen osgbleri şikayet etsek, işimizi tam anlamıyla iyi yapsak bu rakamlar buralara düşemezdi. Düzelmesini ümit ediyorum.

 3. Sn. Büyükterzi; doğrusu paylaştığınız çalışmalar ve özveriniz çok az karşılaştıklarımızdan.
  Ben de A sınıfı uzmanım. Konuştuğum uzmanların bir çoğu konuyu osgblere, işverenlere, sömürülmelerine getiriyor. Ben de Türkiye’de halen yapılan tarzı ile iş güvenliği uzmanlığının bir meslek olarak kabul edilip edilemeyeceğinin tartışılabilirliğini vurguladığımda hayret ifadelerini gözlemliyebiliyorum. Ben bir makine mühendisiyim ve hep mühendis ve yönetici olarak çalıştım. Doğal olarak iş sağlığı ve güvenliği, sistemleri, yaptığımız ürünlerin çevre ile etkileşimleri, müşteriler üzerindeki etkileri ilgi alanımızda olmakta. Ancak bunlar asıl eğitimimizin yanısıra yetkinliğimize ek unsurlar katan halkalar. Genç arkadaşlarımızın olaya biraz da bu gözlükle bakmalarını öneriyorum.
  Kanaatime göre süreler biraz daha artarsa gerek serbest çalışan uzmanların gerekse osgblerin yaratıcı çözümler bulması gerekecek.
  Saygılarımla

  1. Öncelikle teşekkür ederim yorumunuz için, osgblerin yaratıcı çözüm bulanları var mesela denetim gelene kadar süreyi arttırmadan çalışmaya devam etmek gibi.. Maalesef çözüm değil geçiştirme yolları buluyoruz. Keşke çözüm odaklı çalışsaydık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu