İSG Haberleri

Otogar inşaatında göçük

MERSİN (CİHAN)-Altyapı inşaat çalışmaları sırasında meydana gelen göçükte bir işçi boğazına kadar toprak altında kaldı. İtfaiye ve arama kurtarma ekipleri tarafından toprak altından çıkarılan işçi Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Çavuşlu Mahallesi’ndeki eski çöp depolama alanına Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ihale ettiği bir firma tarafından yaptırılan yeni otogar inşaatının alt yapı çalışmaları sırasında göçük meydana geldi. Tedbirsizlik sonucu meydana geldiği iddia edilen göçük sonrası Hasan Akın (52) isimli bir işçi boğazına kadar toprağın altında kaldı. Bunun üzerine olay yerine, ambulans, arama kurtarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler mahsur kalan işçiyi kurtarmak için seferber oldu. Kurtarma ekipleri işçiyi kurtarmaya çalışırken firmanın güvenlik görevlisi ve işçiler görüntü alan basın mensuplarına engel oldu. Güvenlik görevlisi ve işçiler basın mensuplarını olay yerinden uzaklaştırmaya çalıştı. Gazetecilerin ısrarı üzerine görüntü alınmasına müsaade edildi. Mahsur kalan işçi ise uzun uğraşlar sonunda çevresindeki toprak temizlenerek mahsur kaldığı yerden çıkarıldı. Durumu ağır olan Hasan Akın 112 Acil servis ekiplerince Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Yetkililer olayla ilgili soruşturma başlattı.

CİHAN

Barış Büyükterzi

İş güvenliği uzmanlığına 3 Ocak 2011 tarihinde başladım, halen devam etmekteyim. Bunun yanında asbest söküm uzmanlığı, lpg sorumlu müdürlük ve ilkyardım eğitmenliğim bulunmaktadır. Atölye OSGB, ilkyardım eğitim merkezi ve sağlık laboratuvar şirketlerinin kurucusuyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu