İSG Haberleri

SGK binasında akıllara zarar güvenlik tedbiri

SGK binasının çatısında çalışan işçilerin iş güvenliği için kullandığı yöntem yok artık dedirtti

Adıyaman Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çatısında çalışan ve iple birbirlerine bağlanan işçilerin aldıkları iş güvenliği önlemleri, “Yok böyle bir güvenlik” dedirtti. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çatısında kiremitleri ve su oluklarını onaran işçilerin aldıkları iş güvenliği önlemleri şaşkınlığa neden oldu.

Altı katlı binanın çatısındaki iki işçi çatının ucunda olukları onarırken, bir işçi ise onlara bağlı olan ipi tutuyor. İpin bir ucu bir işçide, diğer ucu diğer işçide olan ipi ortadan arkadaki işçi tutuyor.

Akıllara ziyan bu iş güvenliği önlemine vatandaşlarda tepki göstererek, Sosyal Güvenlik Kurumu gibi bir kurumda bu şartlarda işçilerin çalışmasının hiçbir şekilde savunulamayacağını dile getirdiler. Vatandaşlar hiçbir güvenlik önlemi almadan çalışan işçilere müdahale edilmesi ve soruşturma açılması gerektiğini ifade ettiler.

İHA – Posta

Barış Büyükterzi

İş güvenliği uzmanlığına 3 Ocak 2011 tarihinde başladım, halen devam etmekteyim. Bunun yanında asbest söküm uzmanlığı, lpg sorumlu müdürlük ve ilkyardım eğitmenliğim bulunmaktadır. Atölye OSGB, ilkyardım eğitim merkezi ve sağlık laboratuvar şirketlerinin kurucusuyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu