TMGD

Tmgd nedir?

TMGD Nedir?

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı’na denir.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Nedir? TMGD Nedir?

TMGD nedir yani Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Nedir kavramı son günlerde gündemimize girmiştir. Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı nedir kavramı Tehlikeli Maddelerin Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması (ADR) ile Tehlikeli Malların Demiryolu ile Uluslar arası Taşımacılığına İlişkin Düzenlemeler (RID) kapsamında bölüm 1.8.3’de belirtilen şekilde  Güvenlik Danışmanı tanımlanmaktadır.

Buna göre her işletmenin uluslar arası sözleşmeler kapsamındaki tehlikeli maddelerin karayolu,denizyolu,demiryolu ve havayolu ile taşınması, ambalajlanması, yüklenmesi, doldurulması, boşaltılması işlemlerinde halkın, çevrenin ve malların korunması için risklerin azaltılması konusunda işletmelere yardımcı olan kişiye denir.

Barış Büyükterzi

İş güvenliği uzmanlığına 3 Ocak 2011 tarihinde başladım, halen devam etmekteyim. Bunun yanında asbest söküm uzmanlığı, lpg sorumlu müdürlük ve ilkyardım eğitmenliğim bulunmaktadır. Atölye OSGB, ilkyardım eğitim merkezi ve sağlık laboratuvar şirketlerinin kurucusuyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu