2.7 C
Londra
Pazar, Nisan 11, 2021

Uşak’ta tarihi bina çöktü

- Advertisement -
- Advertisement -

TCDD’ye ait tarihi binada yapılan yenileme çalışması sırasında, binanın çatısının ve bir duvarının çökmesi sonucu enkaz altında kalan işçi Nihat Şahin olay yerinde yaşamını yitirdi.

Yenileme çalışması sırasında çatısı ve bir duvarı çöken Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD)’na ait tarihi bina, enkazın kaldırılması çalışmaları sürerken tamamen çöktü.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki Uşak Garı’nın bahçesinde bulunan ve çatısı ile bir duvarının yenileme çalışmaları sırasında çökmesi nedeniyle bir işçinin hayatını kaybettiği binada, ölen işçinin cesedine ulaşılması için çalışmalar sürüyor.

İki iş makinesi yıkılmayan duvara destek vermek için kepçelerini kullandı. Bu sırada bir başka iş makinesinin çatıya müdahale edince bina tamamen çöktü. Olayda can kaybı ya da yaralanma olmadı.

Cesede ulaşmak için AFAD ve Uşak Belediyesi ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

TCDD’ye ait tarihi binanın çatısı ve bir duvarı, yenileme çalışmaları sırasında çökmüş, olay sırasında binaya izolasyon malzemesi döşediği öğrenilen işçilerden Nihat Şahin (43) yıkılan duvarın altında kalarak can vermişti.

- Advertisement -
Barış Büyükterzi
İş güvenliği uzmanlığına 3 Ocak 2011 tarihinde başladım, halen devam etmekteyim. Bunun yanında asbest söküm uzmanlığı, lpg sorumlu müdürlük ve ilkyardım eğitmenliğim bulunmaktadır. Atölye OSGB, ilkyardım eğitim merkezi ve sağlık laboratuvar şirketlerinin kurucusuyum.

Latest news

- Advertisement -

Related news

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here