6.9 C
Londra
Cumartesi, Nisan 10, 2021

Yıllık izinde bir yıl çalışmak şart mı?

- Advertisement -
- Advertisement -

Yada soruyu şöyle soralım,

Bir yıllık çalışma süresi dolmamış bir işçinin yıllık ücretli izin hakkı var mıdır?

Yıllık ücretli izin uygulamalarına ilişkin esaslar, 4857 sayılı İş Kanunu 53/61. maddeleri ve uygulamanın detaylarını açıklayan yönetmelik ile belirlenmektedir.

Yıllık izinle ilgili her şey adlı yazıya bakabilirsiniz.

Yasal düzenlemeler açısından; aynı işverene bağlı çalışma süresi deneme süresi de içinde olmak üzere en az 1 yıl olan işçinin yıllık ücretli izin hakkı oluşmaktadır.

Tavsiye yazı: Yıllık izin bölünebilir mi?

- Advertisement -
Barış Büyükterzi
İş güvenliği uzmanlığına 3 Ocak 2011 tarihinde başladım, halen devam etmekteyim. Bunun yanında asbest söküm uzmanlığı, lpg sorumlu müdürlük ve ilkyardım eğitmenliğim bulunmaktadır. Atölye OSGB, ilkyardım eğitim merkezi ve sağlık laboratuvar şirketlerinin kurucusuyum.

Latest news

- Advertisement -

Related news

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here