Barış Büyükterzi

Hiç kimseye yararlı olmamak tam olarak değersiz olmak demektir. - Descartes

YİNE MADEN: 2 İŞÇİ ÖLDÜ

| okunma: 809 |

Yeşilova ilçesindeki bir krom madeninde gaz zehirlenmesi sonucu 2 işçi hayatını kaybetti, 3 işçi de hastaneye kaldırıldı

Yine maden faciası: 2 işçi öldü

Burdur’un Yeşilova ilçesindeki bir krom madeninde gaz zehirlenmesi sonucu 2 işçi hayatını kaybetti, 3 işçi de hastaneye kaldırıldı. 

Yeşilova Kaymakamı Necdet Özdemir, yaptığı açıklamada, Düden köyündeki bir krom madeninde gaz zehirlenmesi sonucu 2 işçinin öldüğünü belirtti. 

Gazdan etkilenen 3 işçinin de ambulanslarla hastaneye kaldırıldığını bildiren Özdemir, işçilerden 2’sinin Yeşilova Devlet Hastanesinde, birinin de Burdur Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığını kaydetti. 

Özdemir, kendisinin de olay yerinde olduğunu ve incelemelerde bulunduğunu ifade etti.  

Vali’den açıklama

Burdur Valisi Hasan Kürklü, olaydan büyük üzüntü duyduklarını belirterek, şu bilgileri verdi: 

“Toplam 15 işçinin çalıştığı madende, işçilerden ikisi öğle yemeğine çıkmayınca diğer işçiler durumdan şüpheleniyor. Bunun üzerine arkadaşlarını aramak için madene giden üç işçiden biri ile diğer iki işçiden biri hayatını kaybediyor. Kalan işçilerimiz ise yaralandı. Bize gelen ilk bilgilere göre olay gaz zehirlenmesinden kaynaklanmış. Olayla ilgili idari ve adli soruşturma başlatılacak.” 

Bu arada ölenlerin yakınları Yeşilova Devlet Hastanesine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Jandarma ekiplerinin de maden ocağı çevresinde güvenlik tedbiri aldıkları ve madende çalışmaya ara verildiği gözlendi. 

dunya.com

image_pdfYazıyı PDF olarak indirimage_print

Yorumlar

Yorum Yaparken Lütfen Dikkat Edin:
Küfür, hakaret, şiddet ve reklam içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

© 2011 by barisbuyukterzi. Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yazılar kopyalanamaz.