YİNE MADEN: 2 İŞÇİ ÖLDÜ

iş güvenliği

Yeşilova ilçesindeki bir krom madeninde gaz zehirlenmesi sonucu 2 işçi hayatını kaybetti, 3 işçi de hastaneye kaldırıldı

Yine maden faciası: 2 işçi öldü

Burdur’un Yeşilova ilçesindeki bir krom madeninde gaz zehirlenmesi sonucu 2 işçi hayatını kaybetti, 3 işçi de hastaneye kaldırıldı. 

Yeşilova Kaymakamı Necdet Özdemir, yaptığı açıklamada, Düden köyündeki bir krom madeninde gaz zehirlenmesi sonucu 2 işçinin öldüğünü belirtti. 

Gazdan etkilenen 3 işçinin de ambulanslarla hastaneye kaldırıldığını bildiren Özdemir, işçilerden 2’sinin Yeşilova Devlet Hastanesinde, birinin de Burdur Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığını kaydetti. 

Özdemir, kendisinin de olay yerinde olduğunu ve incelemelerde bulunduğunu ifade etti.  

Vali’den açıklama

Burdur Valisi Hasan Kürklü, olaydan büyük üzüntü duyduklarını belirterek, şu bilgileri verdi: 

“Toplam 15 işçinin çalıştığı madende, işçilerden ikisi öğle yemeğine çıkmayınca diğer işçiler durumdan şüpheleniyor. Bunun üzerine arkadaşlarını aramak için madene giden üç işçiden biri ile diğer iki işçiden biri hayatını kaybediyor. Kalan işçilerimiz ise yaralandı. Bize gelen ilk bilgilere göre olay gaz zehirlenmesinden kaynaklanmış. Olayla ilgili idari ve adli soruşturma başlatılacak.” 

Bu arada ölenlerin yakınları Yeşilova Devlet Hastanesine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Jandarma ekiplerinin de maden ocağı çevresinde güvenlik tedbiri aldıkları ve madende çalışmaya ara verildiği gözlendi. 

dunya.com

image_pdfYazıyı PDF olarak indirimage_printBu yazı 740 kez okundu.
Smiley face
Barış Büyükterzi
İş güvenliği uzmanlığına 3 Ocak 2011 tarihinde başladım, halen devam etmekteyim. Bunun yanında asbest söküm uzmanlığı, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı yapmaktayım.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*